Świetlica

PODSUMOWANIE PRACY ŚWIETLICY ZA I SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Praca na świetlicy zorganizowana jest według rocznego planu z podziałem na miesiące i tygodnie.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 zajęcia zorganizowane były wokół tematów:

WRZESIEŃ
- Organizacja pracy świetlicy. Poznajemy się wzajemnie – integracja grupy. Wspomnienia wakacyjne.
- Bezpieczna droga do szkoły.
- Uczymy się systematyczności – organizacja własnego warsztatu nauki i zabawy.
- Powitanie złotej jesieni.
PAŹDZIERNIK
- Moje prawa i obowiązki.
- Dzień Edukacji Narodowej.
- Tydzień opieki nad zwierzętami.
- Moje hobby.
- Pamiętamy o tych, którzy odeszli.
LISTOPAD
- Święto Niepodległości.
- Higiena na co dzień.
- Kim chciałbym zostać w przyszłości. Dzień Pluszowego Misia.
- Wróżby andrzejkowe.
GRUDZIEŃ
- Grudniowe tradycje - Dzień Górnika i Mikołajki.
- Dbamy o skrzydlatych przyjaciół.
- Tradycje bożonarodzeniowe. Kiermasz świąteczny.
STYCZEŃ
- Otwieramy nowy kalendarz. Zabawy karnawałowe.
- Zima w pełni. Bezpieczne ferie.
- Grzeczność na co dzień.

Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci były zajęcia o charakterze plastyczno - technicznym, zabawy ruchowe, nauka piosenek.
Prace uczniów na bieżąco eksponowane były na gazetkach ściennych, dekorujących świetlicę, dzięki czemu uczniowie czuli się dowartościowani
i mogli zaprezentować na bieżąco swoje wytwory przed rodzicami. Prace dzieci eksponowano również na tablicy w budynku szkoły.

Od września 2017 r. kontynuowany jest system egzekwowania norm społecznych w świetlicy szkolnej „Sygnalizator zachowań”. Dzieci zdobywały także pieczątki motywacyjne za podejmowany wysiłek podczas zajęć, pomoc
w porządkowaniu szatni oraz zachowanie.
W ramach działalności dydaktycznej świetlica umożliwiała uczniom odrabianie lekcji. Uczniowie klas II i III byli uwrażliwiani na wprowadzenie do środowiska świetlicowego pierwszoklasistów.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci ze świetlicy przygotowały
i wręczyły laurki nauczycielom i pracownikom szkoły. Ponadto świetlica wzięła czynny udział w wolontariacie. Przekazano zebrane słodycze do paczek dla dzieci z Ukrainy oraz karmę dla zwierząt ze schroniska.
W grudniu 2017 roku w świetlicy odbył się kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, a 14 lutego 2018 roku zorganizowano kiermasz Walentynowy. Uzbierana kwota posłuży na zakup kreatywnych materiałów papierniczych oraz gier stolikowych i sprzętu do zabaw na świeżym powietrzu.

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

obowiązuje od 1.09.2017r.

Regulamin świetlicy - zobacz >>>

Karta zapisu do świetlicy - zobacz >>>

Z ŻYCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ – kwiecień-czerwiec 2016

WIELKANOC

Dzieci wykonały liczne prace na kiermasz wielkanocny i uczestniczyły w warsztatach zdobienia pisanek z wykorzystaniem różnych technik, które prowadziła osoba zaproszona z zewnątrz. Wykonały również palmy wielkanocne i baranki, które zostały przekazane z życzeniami świątecznymi dla władz miasta oraz dyrektorów placówek oświatowych w mieście.

DZIEŃ PATRONA

Dzieci ze świetlicy wykonały prace dotyczące Jana Matejki – patrona naszej szkoły, z których później wykonaliśmy gazetkę na korytarzu szkolnym.

PROJEKT „NASZ AUTYZM”

Zajęcia otwarte pt. „Nasz autyzm” w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Spotkania z innymi w Czwóreczce” prowadzone były w formie warsztatów. Dzieci chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach

Z ŻYCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ – styczeń/marzec 2016

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci robiły prace plastyczne i kartki, w których pisały życzenia dla swoich babć i dziadków.

 

WALENTYNKI

Z okazji Walentynek dzieci wykonywały prace manualne, które były wystawione na kiermaszu walentynkowym. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup papierniczych materiałów manualnych do świetlicy szkolnej.

 

W POSZUKIWANIU WIOSNY

W świetlicy szkolnej postanowiliśmy przywołać wiosnę, za którą wszyscy bardzo tęsknimy. Z pomocą nauczycieli świetlicy dzieci wykonały kwiaty z krepiny i bibuły, ułożyły z nich bukiety i wraz z życzeniami z okazji Dnia Kobiet wręczyły je Pani dyrektor i wicedyrektor oraz Paniom z sekretariatu.

Z ŻYCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ – grudzień 2016

ZWYCZAJE BOŻONARODZENIOWE

Dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia wykonywaliśmy różne prace plastyczne i ozdoby świąteczne. Dekorowaliśmy pierniczki i zorganizowaliśmy w naszej świetlicy kiermasz bożonarodzeniowy. Zebrane fundusze będą przeznaczone na zakup materiałów kreatywnych do prac manualnych. Śpiewaliśmy kolędy i nauczyliśmy się pastorałki pt. „Kto wie”. Rozmawialiśmy o zwyczajach wigilijnych. Dzieci wykonały kartki świąteczne z życzeniami dla grona pedagogicznego i pracowników szkoły.  

 

MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia w świetlicy odwiedził nas tajemniczy gość przynosząc dzieciom słodycze.  

 

ANDRZEJKI

Poznaliśmy andrzejkowe zabawy i wróżby, a  niektóre z nich wykonaliśmy w świetlicy. Wykonaliśmy również różne prace plastyczne dotyczące andrzejkowych zwyczajów.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W tym dniu odwiedził nas przyjaciel Miś. Dzieci z radością powitały gościa. Przyniosły do świetlicy swoje ulubione maskotki.

Publikacje po projekcie "Rozpędzony wózek hejtu. Tolerujmy Niepełnosprawnych!"

Film 1 - zobacz >>>

Film 2 - zobacz >>>

Z ŻYCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ – listopad 2016

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, ZADUSZKI, DZIADY.

Dzieci wysłuchały opowieści nauczyciela o Zaduszkach – dziś i dawniej. Kolorowały książeczkę o zachowaniu się na cmentarzu. Wykonywały także prace plastyczne o tematyce jesiennej.

WDRAŻAMY DO OSZCZĘDNOŚCI

Rozmawialiśmy o ekologii i recyklingu. Segregowaliśmy odpady i wykonywaliśmy prace plastyczne o tematyce ochrony środowiska.

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Rozmawialiśmy o dziejach Polski, patriotyzmie i o Marszałku Józefie Piłsudskim. Dzieci wykonały biało-czerwone kotyliony oraz kolorowały prace o tematyce niepodległościowej.

Z ŻYCIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ – październik 2016


Zapraszamy do podziwiania prac plastycznych o tematyce jesiennej, zamieszczonych w korytarzu szkoły. Wykonawcami są dzieci ze świetlicy szkoły.


PRAWA I OBOWIĄZKI DZIECKA


W tygodniu poświęconym prawom i obowiązkom dziecka, dzieci zapoznały się z powyższym tematem w statusie szkoły. Poznały również historię życia i działalność wielkiego pedagoga i przyjaciela dzieci Janusza Korczaka.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


W tygodniu poświęconym Edukacji Narodowej, dzieci uczyły się piosenki pt. „Tabliczka muzyczka” z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Wykonały także papierowe kwiatki i laurki, które na uroczystym apelu wręczyły nauczycielom i dyrekcji. W tym dniu oglądaliśmy bajki, odwiedzali nas również nauczyciele naszej szkoły i uczestniczyli w zabawach z dziećmi.

baner vulcan 1

o365

baner vulcan 2

plan lekcjiTELEFON 1

k rys

poczta pracowniczalogo dobry start 1

epuap


bip

Urząd Miasta Bolesławiec

sko logo

 

logo szkolne blogi

 

facebook