Sportowe

II MIEJSCE W STREFIE JELENIOGÓRSKIEJ W SZTAFETACH PŁYWACKICH

28 stycznia 2020 roku w Kamiennej Górze odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w Sztafetach Pływackich. Nasi uczniowie wystartowali w sztafetach dziewcząt i sztafetach chłopców oraz w konkurencjach indywidualnych. Dziewczęta zajęły wysokie II miejsce i będą reprezentować naszą szkołę w Finale Wojewódzkim natomiast chłopcy IV miejsce. Ponadto złoty medal zdobył Maciej Kozik w delfinie, srebrny medal zdobyła Kinga Sołtyszewska w delfinie, Michał Berdzik w żabce, brązowy medal zdobyła Hanna Wierzbicka w kraulu na grzbiecie i Hanna Siołkowska w żabce. Gratulujemy!
Sztafeta dziewcząt: Wiktoria Blajchert, Ewelina Grudzień, Hanna Potoczniak, Hanna Siołkowska, Kinga Sołtyszewska, Hanna Wierzbicka.
Sztafeta chłopców: Michał Berdzik, Maciej Kozik, Bartosz Huterski, Jakub Foremny, Jan Rataj, Krzysztof Wierzbicki.

MISTRZOSTWA POWIATU BOLESŁAWIECKIEGO W MINI KOSZYKÓWCE

Dnia 8.01.2020 odbyły się mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego w mini koszykówce chłopców. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła pierwsze miejsce. Skład drużyny Alf Bartek, Bińczycki Kacper, Cichorzewski Sebastian, Foremny Jakub, Garmider Jacek, Nawara Andrzej, Pańczak Marcel, Rembecki Mikołaj, Mazur Jakub, Wróblewski Jakub oraz Graczyk Maciej. Gratulujemy

REPREZENTANCI SP 4 MISTRZAMI POWIATU

W zawodach pływackich zwycięstwo w Mistrzostwach Powiatu wywalczyły: Blajchert Wiktoria, Nuckowska Maja, Grudzień Ewelina, Siołkowska Hanna, Sołtyszewska Kinga i Wierzbicka Hanna (op. Kwieciński Rafał). Mistrzami Powiatu w kategorii chłopców zostali Kijanka Wojciech, Kozik Maciej, Steifer Filip, Berdzik Mchał, Rataj Jan i Huterski Bartek (op. Markowski Tomasz).
Uczniowie będą nas 27.01.2020 reprezentować na Mistrzostwach strefy w Kamiennej Górze.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.

EWELINA GRUDZIEŃ MEDALISTKĄ MISTRZOSTW MAKROREGIONU!

Podczas zawodów rozgrywanych we Wrocławiu we wrześniu 2019 roku Ewelina Grudzień stanęła na podium Mistrzostw Makroregionu w rzucie oszczepem. Makroregion składa się z dwóch województw – Dolnośląskiego i Lubuskiego. Uczennica naszej szkoły, a zarazem zawodniczka klubu sportowego Bolesłavia ustanowiła na zawodach rekord życiowy i osiągnęła rezultat 29,82. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 10.10.2019 reprezentacje naszej szkoły startowały w Mistrzostwach Dolnego Śląska w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się w Olszynie.
Przepustką do startu było wygranie zawodów Powiatowych.
Reprezentacja dziewcząt z klas IV-VI zajęła dziesiąte miejsce w zawodach dolnośląskich. Dziewczęta z klas VII-VIII dziewiąte miejsce. Chłopcy z klas IV-VI zajęli czternaste miejsce.
W klasach IV-VI dziewcząt startowały: Nadia Świerniak, Judyta Mucha, Paulina Kunka, Natalia Jackowska, Milena Różańska, Diana Majewska, Maja Wójcik, Daria Jung, Vanessa Michaluk, Rasławska Joanna.
W klasach IV-VI chłopców startowali: Sebastian Cichorzewski, Jeremiasz Siemieńko, Jakub Foremny, Michał Styczyński, Eryk Cebrowski, Kacper Bińczycki, Bartosz Filipowicz, Kacper Korecki, Marcel Bednarz, Adam Biegacz.
W klasach VII-VIII dziewcząt startowały: Julia Cebrowska, Nina Chołost, Jagoda Jankowska, Karmen Kołodziejczak, Ewelina Grudzień, Patrycja Mikutel, Milena Niczyj, Hanna Siołkowska, Natalia Pietraho, Olga Skobierska.

Gratulacje.

SUKCESY SPORTOWE

W marcu 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta Szkół Podstawowych w Siatkówce 4 Dziewcząt i Chłopców.
Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce : Karmen Kołodziejczak, Nina Chołost, Milena Niczyj, Natalia Wilk, Maja Nuckowska, Olga Skobierska, Martyna Topol, Jasmina Markiewicz, Wiktoria Farbotko.
Drużyna chłopców zajęła I miejsce: Jakub Woch, Filip Steifer, Mateusz Sinica, Łukasz Kalisz, Gracjan Skowroński, Kuba Radziński, Radosław Bakalarz, Krystian Lisiecki, Bartosz Dimitrov.

W kwietniu 2019 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce 4 Dziewcząt i Chłopców.
Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce : Karmen Kołodziejczak, Nina Chołost, Milena Niczyj, Natalia Wilk, Maja Nuckowska, Olga Skobierska, Martyna Topol, Jasmina Markiewicz, Wiktoria Farbotko.
Drużyna chłopców zajęła III miejsce: Jakub Woch, Filip Steifer, Mateusz Sinica, Łukasz Kalisz, Gracjan Skowroński, Kuba Radziński, Radosław Bakalarz, Krystian Lisiecki, Bartosz Dimitrov.

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

21 maja 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce.
Chłopcy i dziewczęta z naszej szkoły zajęli II miejsce.
Indywidualne sukcesy dziewcząt:
Nina Chołost – I miejsce w biegu na 300 m.
Milena Niczyj – III miejsce w biegu na 600 m.
Olga Skobierska – I miejsce w pchnięciu kulą.
Kinga Rajczakowska – III miejsce w rzucie piłeczką palantową.
Vanessa Michaluk – III miejsce w skoku w dal.
Sztafeta dziewcząt – II miejsce
Indywidualne sukcesy chłopców:
Jakub Woch – I miejsce w rzucie piłeczką palantową.
Eryk Cebrowski – I miejsce w skoku wzwyż.
Filip Steifer – II miejsce w biegu na 1000 m.
Kuba Radziński – III miejsce w biegu na 1000 m.
Mateusz Sinica – III miejsce w biegu na 60 m.
Łukasz Kalisz – II miejsce w pchnięciu kulą.
Sztafeta chłopców – I miejsce.
Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom!

CZWÓRKA WYSTĄPI W OGÓLNOPOLSKIM FINALE RUGBY TAG!!!

W środę 15 maja na stadionie przy ul. Rajskiej w Bolesławcu odbył się Dolnośląski Finał Szkolnej Ligi Rugby TAG. W zawodach wzięło udział 22 drużyny z naszego Województwa w kategorii klas 4, 5 i 6. Rugbiści z SP 4 pokonali rywali z 7 drużyn w kategorii klas 6 i tym samym zajęli I miejsce w turnieju awansując do Finału Ogólnopolskiego. Finał odbędzie się 25 maja 2019 roku w Warszawie w ramach 21 Pikniku Olimpijskiego w Parku Kępa Potocka. Przypomnę, że nasza ekipa trenuje rugby od 3 lat a w roku ubiegłym walczyli na stadionie Lechii Gdańsk zajmując 7 lokatę w Polsce! W tym roku w województwie reprezentowali nas: Radosław Bakalarz, Michał Pałys, Jakub Wrzeszcz, Oskar Raziuk, Patryk Piotrowski, Artur Kojder, Aleksander Nowak, Martyna Paprot, Nadia Łyda, Hanna Michalewska oraz Milena Stolarczyk.

Życzymy sukcesów w Warszawie!

W środę 15 maja na stadionie przy ul. Rajskiej w Bolesławcu odbył się Dolnośląski Finał Szkolnej Ligi Rugby TAG. W zawodach wzięło udział 22 drużyny z naszego Województwa w kategorii klas 4, 5 i 6. Rugbiści z SP 4 pokonali rywali z 7 drużyn w kategorii klas 6 i tym samym zajęli I miejsce w turnieju awansując do Finału Ogólnopolskiego.  Finał odbędzie się 25 maja 2019 roku w Warszawie w ramach 21 Pikniku Olimpijskiego w Parku Kępa Potocka. Przypomnę, że nasza ekipa trenuje rugby od 3 lat a w roku ubiegłym walczyli na stadionie Lechii Gdańsk zajmując 7 lokatę w Polsce! W tym roku w województwie reprezentowali nas: Radosław Bakalarz, Michał Pałys, Jakub Wrzeszcz, Oskar Raziuk, Patryk Piotrowski, Artur Kojder, Aleksander Nowak, Martyna Paprot, Nadia Łyda, Hanna Michalewska oraz Milena Stolarczyk.