Edukacja wczesnoszkolna

POIDEŁKO DLA UCZNIÓW

Miło nam poinformować, że zespół uczniów klas 3 z naszej szkoły zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Woda źródłem życia, czyli z PWiK'iem o wodzie, ściekach i zielonej energii" organizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu Sp. z o.o. Nagrodą jest poidełko, które będzie służyć uczniom w upalne i nie tylko dnie.

Dyplom >>>

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W piątek 18 października br. odbyła się uroczystość ślubowania oraz pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści śpiewająco odpowiedzieli na pytania sprawdzające ich wiedzę na temat Ojczyzny, odpowiedniego zachowania w szkole, obowiązków uczniowskich, udowadniając zgromadzonej publiczności gotowość do podjęcia nauki w Szkole Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu. Po przemówieniu dyrektor szkoły, pani Edyty Kwiatkowskiej, pretendenci do miana uczniów złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie dyrekcja oraz zaproszeni goście dokonali aktu pasowania.
Po części oficjalnej przyszła pora na popisanie się umiejętnościami wokalno – tanecznymi oraz recytatorskimi. Sceną zawładnęły pierwszaki, które w brawurowo wykonanym programie artystycznym przekonały wszystkich, że tytuł ucznia słusznie im się należy.
Nie zabrakło wierszowanych życzeń od starszych kolegów i koleżanek, miłych słów od rodziców oraz od wiceprezydenta miasta, pana Kornela Filipowicza.
Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów, legitymacji szkolnych oraz słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

PODSUMOWANIE KONKURSÓW ZORGANIZOWANYCH PRZEZ MIEJSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

24 maja trzy drużyny uczniów klas drugich wzięły udział w miejskim konkursie "Las bliżej nas" organizowanym przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Konkurs był podsumowaniem warsztatów przyrodniczych, które odbyły się w szkółce leśnej w Osieczowie. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 10 czerwca w CIK "Orzeł" okazało się, że wszystkie trzy drużyny odniosły sukces i zostały nagrodzone. Oto składy grup i ich osiągnięcia:
II miejsce - klasa IIb: Karolina Anduła, Martyna Rzeźwicka, Dawid Zmitrukiewicz,
III miejsce - klasa IIc: Tymoteusz Palczewski, Małgorzata Sieczejko, Karol Witczak,
wyróżnienie - klasa IIa: Kornelia Jarmasz, Aleksandra Kozik, Iga Zając.

Podczas tej samej gali podsumowano również całoroczny konkurs "Na baterie też jest sposób". Klasa Ia z naszej szkoły zebrała 565 kg baterii do utylizacji i tym samym zdobyła III miejsce. Nagrodą była specjalnie zorganizowana projekcja filmu dla dzieci w sali kina Forum.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Z radością informujemy o sukcesie uczniów klas młodszych w konkursie plastycznym "Trzej królowie w Bolesławcu":
Katarzyna Kawka z klasy Ic - II miejsce,
Maksymilian Szafrański z klasy IIc - III miejsce.

PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 IM. JANA MATEJKI

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu oficjalnie przyjęła do swojej społeczności uczniów z klas pierwszych.
W piątek, 26 października w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, pierwszaki zostały pasowane na uczniów szkoły.
W tej wyjątkowej uroczystości, oprócz dyrekcji szkoły, rodziców i dziadków, wzięli udział zaproszeni goście: Pan Kornel Filipowicz– II Zastępca Prezydenta Miasta Bolesławiec, Pan Jarosław Kowalski – Przewodniczący Rady Miasta.
Pierwszoklasiści z przejęciem ślubowali na sztandar szkoły, że będą się dobrze uczyć i przynosić chlubę rodzicom, ojczyźnie oraz szkole. Następnie każde dziecko zostało przyjęte do grona braci uczniowskiej poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Edytę Kwiatkowską i zaproszonych gości. Po pasowaniu nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas pierwszych.
Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem z udziałem pierwszoklasistów było zasadzenie na szkolnym boisku dębu w ramach projektu: Eko- historia – międzypokoleniowe sadzenie drzew”. Posadzone drzewko otrzymało imię Jan Matejko.

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ”

Miło nam poinformować, że trzy uczennice klas pierwszych NINA ORŁOŚ klasa 1a, AURELIA SŁUŻYŃSKA klasa 1a i NATASZA GORCZYCA klasa 1c otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym dla klas I – III „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” organizowany przez PSB Mrówka Bolesławiec. Konkurs nawiązywał do tegorocznej kampanii Bezpieczna droga do szkoły 2018. We wrześniu przedstawiciele komendy policji przeprowadzili w szkole prelekcje. Dodatkową atrakcją zajęć w szkole była obecność samochodu policyjnego oraz maskotki Mrówki. Uczniowie uczestniczący w zajęciach otrzymali odblaskowe opaski na ramię i kolorowanki.

Gratulujemy!

III MIEJSCE W MIEJSKIM KONKURSIE „WODA ŹRÓDŁO ŻYCIA …”

Udział ucznia klasy 3a, naszej szkoły, Huberta Kędzierskiego, w Miejskim Konkursie "Woda Źródło życia, czyli z PWiK o wodzie, czyli o ściekach i zielonej energii", poprzedzony był eliminacjami szkolnymi i klasowymi.
Już w czasie wycieczki do PWiK Hubert wykazywał duże zainteresowanie tematem i po wycieczce wraz z innymi uczniami klasy trzeciej pogłębiał wiedzę, przeprowadzał doświadczenia - przygotowywał się do eliminacji. Konkurs szkolny wygrał, by dnia 10 października 2018 w BOK MCC wywalczyć III miejsce w Miejskim Konkursie i otrzymać liczne nagrody edukacyjne, które być może przyczynią się do dalszych sukcesów tego ucznia.

logo dobry start 1

TELEFON 1