WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW - KONKURS

Warunkiem uczestnictwa w Lidze jest wyrażenie zgody do 18.12.2019r. Zgody dostępne są w bibliotece szkolnej. Oto spis książek które będą obowiązywały w konkursie:
klasy 1-4
11. Quo vadis – Henryk Sienkiewicz
12. Przygody Sherlocka Holmesa – Arthur Conan Doyle

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

25.11.2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Mój bohater, który mieszka w książce”.
Laureatkami naszej szkoły zostały:
Agata Bielecka kl. 2 a - III miejsce,
Katarzyna Lange kl. 1 b – wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy !

SPOTKANIE AUTOREM KSIĄŻEK O NASZYM REJONIE

dniu 22.11.2019 r. klasy 6 uczestniczyli w spotkaniu z Sebastianem Zielonką, autorem książek o naszym regionie. Autor opowiedział o ludziach mieszkających na naszych terenach. Uczniowie oglądali historyczne zdjęcia i dokumenty ludności polskiej powracającej na Dolny Śląsk po zakończeniu działań wojennych w 1945 roku. Byli to ich dziadkowie, którzy przyjeżdżali z różnych części Europy: Jugosławii i Kresów Wschodnich. Na zakończenie spotkania opowiedział o Polakach zesłanych do Kazachstanu i Uzbekistanu, których odwiedził w tym roku.

MISIOWE SPOTKANIA…

mis25 listopada swoje święto obchodzi najsympatyczniejsza zabawka, niezastąpiona przytulanka i najlepszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Od ponad stu lat towarzyszy dzieciom na całym świecie.
Z tej okazji uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez panie z biblioteki szkolnej i świętowali urodziny pluszowego misia.
Pluszowe niedźwiadki to bohaterowie wielu filmów, bajek, książek, wierszyków oraz piosenek. Dzieci chętnie prezentowały znane im wierszyki i piosenki o misiach. Poznały historię powstania tejże zabawki.
Zgłaszały się do prezentacji swoich misiów przyniesionych z domu, były to krótkie opowiadania pt. „Oto mój miś”. Wykazały się dużą znajomością misiowych bohaterów książek i filmów rozwiązując zagadki. Świetnie poradziły sobie również w teście przyrodniczym.
Brały udział w konkursie „Na najmniejszego i największego misia”, a konkurs „Wyjadanie miodku” sprawił wszystkim niesamowitą frajdę. Nagrodzone misie oraz uczniowie otrzymali medale.
Zabawa ruchowa, polegająca na wspólnym śpiewaniu i tańczeniu z misiami piosenki pt. „Ja jestem niedźwiadek”, „Jadą, jadą misie” zakończyła wspólne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej nr 4.

„ODKRYWAMY KOSMOS: CZY GWIAZDY NAPRAWDĘ SPADAJĄ”

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły wzięli udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Uczniowie na zajęciach odkrywali kosmos i zastanawiali się, czy gwiazdy naprawdę spadają. Analizowali różnicę pomiędzy meteoroidem, meteorem i meteorytem. Poznawali cechy planet
i innych ciał niebieskich w naszym układzie słonecznym. Przeprowadzali różne doświadczenia i analizowali zjawiska takie jak fala uderzeniowa, czy tworzenie się kraterów.

SPOTKANIE Z PANIĄ GRAŻYNĄ HANAF

W dniach 19-21 listopada gościła u nas znana bolesławiecka pisarka, dziennikarka, pilotka wycieczek zagranicznych oraz historyk sztuki w jednej osobie, Pani Grażyna Hanaf. Spotkania odbyły się w bibliotece szkolnej przy ulicy Mikołaja Brody, a uczestnikami byli uczniowie klas drugich.
Pani Grażyna Hanaf stworzyła niezwykle ciepłą i przyjazną atmosferę spotkań. Pisarka bardzo ciekawie opowiadała o swojej książce „Garbuska”, czytała jej fragmenty. Zachęcała wszystkich do pisania, mówiła jak bardzo ważna jest wyobraźnia dla pisarza oraz odpowiadała na liczne pytania uczniów.
Uczniowie mieli również okazję poznać pacynkę Krówkę, której głosu użyczała sama pisarka. Zadaniem Pacynki było uaktywnienie wyobraźni u dzieci.
Podziękowania, autografy i pamiątkowe zdjęcia zakończyły to fascynujące spotkanie.
Dziękujemy.

UDANA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

W październiku - Miesiącu Bibliotek Szkolnych organizowano zbiórkę używanych książek. W ten sposób udało się zebrać 110 ciekawych tytułów, które wzbogacą naszą bibliotekę szkolną. Szczególnie aktywną klasą była 7B która przyniosła najwięcej książek. Biblioteka szkolna serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom.