Inne

NASZA „CZWÓRKA” MA JUŻ 60 LAT

5 października 2018r. w sali kina Forum spotkali się uczniowie, obecni i byli nauczyciele, absolwenci, rodzice uczniów oraz przyjaciele naszej szkoły. Okazja ku temu była niezwykła. Nasza szkoła obchodziła swoje sześćdziesiąte urodziny. Mimo tak szacownego wieku, nasza Jubilatka zaprezentowała się na scenie pełna werwy i zapału, bo przecież szkoła to nie tylko mury, to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą.
Z okazji 60-lecia szkoła otrzymała nowy sztandar, którego uroczyste przekazanie uświetnił perfekcyjnie przygotowany poczet. Wśród sponsorów sztandaru należy wymienić społeczność uczniowską, firmę Gerresheimer Polska S.A. oraz Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu.
Egzotyczne tańce w brawurowym wykonaniu uczniów klas młodszych porwały publiczność, piękny śpiew szkolnego chórku wzruszył zgromadzonych na sali, zaproszeni goście mogli również wysłuchać wyśmienitych recytacji, a pyszna teatralna Sałatka dla smoka pobudziła apetyt zebranych. Klimat uroczystości podkreślały piękne dekoracje, a bezludna wyspa zachęcała do zadumy i wspomnień na temat historii szkoły i jej związku z morzem.
Osoby, które tego dnia wybrały się do sali kina miały okazję zapoznać się z historią Czwórki, jej sukcesami i ważnymi momentami z jej przeszłości, a wszystko to było opowiedziane przez cztery uczennice, które chciały „uniknąć” szkolnej gali. Poznając zawartość kufra ukrytego na szkolnym strychu, poznawały szkołę od nowa, jej dzieje i historię ludzi, którzy je tworzyli.
Ciekawa narracja, poparta archiwalnymi zdjęciami przedstawiającymi szkołę na przestrzeni wieków, wywołała chwilę zadumy u słuchaczy. Dali oni wyraz swoim uczuciom w serdecznych życzeniach, które płynęły do uczniów i pracowników szkoły od zgromadzonych na sali gości.
Po obejrzeniu przedstawienia, przyjaciele szkoły otrzymali prezenty i podziękowania, a potem udali się, aby odwiedzić stary budynek z czerwonej cegły, którego widok wywołał u wielu z nich łezkę w oku. A szkoła w tym dniu wyglądała wspaniale. Już od progu witał gości Jan Matejko – patron szkoły, który w odnowionej szacie prezentował się niezwykle efektownie. Na szkolnych korytarzach spotkać można było Neptuna w otoczeniu nimf i wilków morskich, pasującego przybyłych gości na marynarzy. Po zwiedzaniu szkoły wielu z nich zdecydowało się na chwilę zadumy w pięknej Kronikarni. W budynku, który zazwyczaj służy uczniom naszej szkoły jako sala widowiskowa, urządzono w tym dniu Galerię sztuki. Zgromadzone w niej prace artystów, absolwentów i pracowników szkoły, oczarowały przybyłych. Zdjęcia, rzeźby, batiki, obrazy oraz grafiki wystawione w galerii zamieniły nasz szkolny budynek w prawdziwą świątynię sztuki. Wszyscy, którzy pamiętali chlubę naszej szkoły – Szkolne Muzeum Morskie – z wielką przyjemnością obejrzeli eksponaty gromadzone od wielu lat. Ten kawałek morza na śródlądziu jest nadal powodem do dumy.
Wszyscy, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę mogli wpisać się do Księgi pamiątkowej oraz zakupić publikację Pejzaż edukacyjnej podróży 60 lat Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu 1958-2018 autorstwa pracowników szkoły.
Dziękujemy, że zechcieli Państwo spędzić z nami ten szczególny dzień i podzielić się swoimi wspomnieniami.

baner vulcan 1

o365

baner vulcan 2

plan lekcjiTELEFON 1

k rys

poczta pracowniczalogo dobry start 1

epuap


bip

Urząd Miasta Bolesławiec

sko logo

 

logo szkolne blogi

 

facebook