kotek

Dziękuję!
Dzięki Tobie
będę jeść co miauuuu...

SUKCES AKCJI CHARYTATYWNEJ „PUSZKA DLA MRUCZKA”

Miło jest nam poinformować, że akcja charytatywna pt. „Puszka dla Mruczka”, która trwała od początku do końca marca 2018r., zakończyła się wielkim sukcesem. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną empatią dla bezdomnych kotków ze schroniska prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom w Bolesławcu i dostarczyli organizatorom zbiórki między innymi: 68 puszek mokrej karmy, 49 toreb suchej karmy, 2 worki żwirku oraz 9 miseczek na wodę i jedzenie dla zwierząt. Ponadto otrzymaliśmy kołdry, kojce, ręczniki, koce i poduszki. Zważywszy na bardzo skromne warunki, w jakich muszą żyć wspomagane przez nas kotki, dary te okazały się niezwykle pomocne.
Organizatorzy akcji, klasa 5b wraz z wychowawcą, p. Moniką Grygorcewicz, przenieśli wszystkie dary do schroniska tuż przed Świętami Wielkanocnymi, co okazało się idealnym momentem, gdyż schronisko otrzymuje wsparcie materialne w grudniu oraz w czerwcu. Trafiliśmy więc na okres, gdy kotki nie miały już żadnych zapasów. Prezes stowarzyszenia, Pani Czesława Szandrowska, była niezwykle poruszona i wdzięczna za wsparcie, co nasi uczniowie odczuli, zajadając czekoladki, którymi poczęstowała ich Pani Czesława.
W trakcie spotkania zastaliśmy tylko jednego z dwunastu rezydentów schroniska- łaciatego Filusia- który smacznie sobie spał, lecz pod naporem czułości uczniów czmychnął w pobliskie krzaki. Możliwe jednak, że pobiegł do swoich kolegów z dobrą nowiną o dostawie zapasów.
W imieniu własnym oraz wszystkich bezdomnych kotków, serdecznie dziękujemy za okazane serce i tak liczne dary. Jesteście wspaniali!

Organizatorzy akcji