Humanistyczne

KOLEJNY SUKCES RECYTATORÓW Z „CZWÓRKI”

recytatorskiWe wtorek, 3 marca uczniowie klas 7. i 8. prezentowali swoje umiejętności recytatorskie na deskach Centrum Integracji Kulturalnej „ORZEŁ” podczas eliminacji miejskich 65. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych klas 7-8.
Wśród nagrodzonych przez komisję konkursową znalazło się aż troje uczniów naszej szkoły:
Dawid Pronkiewicz,
Otylia Dańko,
Jagoda Jankowska.
Osoby nagrodzone zostały zakwalifikowane do eliminacji powiatowych, które odbędą się 12 marca o godz. 10.00 w Teatrze Starym.
Jury wyróżniło również recytację Klary Łasicy i Kamila Gałki.
To ogromny sukces naszych recytatorów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

pegazik XXV25 lutego w Centrum Integracji Kulturalnej „ORZEŁ” BOK - MCC odbyły się eliminacje miejskie do XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”.
Wśród wielu uczestników reprezentujących bolesławieckie szkoły aż czworo uczniów naszej „Czwóreczki” zwróciło uwagę jurorów. Dwoje z nich Milena Gruszczak i Miłosz Wójcik zdobyło tytuł laureata i będzie reprezentowało nasze miasto w etapie powiatowym, który odbędzie się 5 marca 2020 r. o godz. 10.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu. Recytacja Franciszka Popielarza i Gabrielli Kominiak została wyróżniona przez jurorów.
Gratulujemy recytatorom i życzymy dalszych sukcesów.

ELIMINACJE SZKOLNE DO XXV DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PEGAZIK”

17 stycznia odbyły się szkolne eliminacje do XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych i 65. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas VIII - VIII szkół podstawowych.
Laureaci konkursów klasowych prezentowali wiersze i fragmenty prozy, a szkolna komisja konkursowa oceniała ich recytację.
Laureaci konkursu dla uczniów klas VII - VIII reprezentujący szkołę w eliminacjach miejskich:
1. Klara Łasica VII C
2. Kamil Gałka VII A
3. Dawid Pronkiewicz VIII A
4. Otylia Dańko VIII B
5. Jagoda Jankowska VIII C

Laureaci konkursu dla uczniów klas IV - VI reprezentujący szkołę w eliminacjach miejskich:

1. Franciszek Popielarz VI A
2. Gabriella Kominiak V C
3. Miłosz Wójcik VI D
4. Milena Gruszczak V C
5. Milena Przybylska VI D

Komisja konkursowa wyróżniła recytację Wiktorii Eliaszewicz z klasy VI D i Mai Czarnej z klasy V C.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„ORTOGRAFIA ŚPIEWAJĄCO!”
KONKURS NA PIOSENKĘ ORTOGRAFICZNĄ ROZSTRZYGNIĘTY

Z radością informujemy, że Szkolny Konkurs „Ortografia śpiewająco!” polegający na napisaniu i wykonaniu najlepszej piosenki dotyczącej zasad pisowni rz/ż, ch/h, ó/u przyniósł wspaniałe owoce. 3 lutego 2020r. sześć klas: 5a, 5b, 5c, 5d, 5e, 6d zaprezentowało efekty swojej miesięcznej pracy.

Kreatywność i umiejętności wokalne uczniów, jak również zaangażowanie widoczne w strojach i rekwizytach uczestników konkursu, wzbudziły wielkie uznanie jurorów. Nie sądziliśmy, że nauka ortografii może być aż tak wesoła, ciekawa i zachęcająca. Można tylko pozazdrościć talentów pedagogicznych naszym uczniom i pogratulować nowatorskiego podejścia do tematu.

ZWYCIĘZCY KONKURSU:

I miejsce (ex aequo) : klasy 5d i 6d
II miejsce (ex aequo) : klasy 5b i 5c
III miejsce (ex aequo) : 5a i 5e

Uczniowie, którzy przygotowali teksty piosenek, muzykę oraz oprawę artystyczną:
kl. 5a

Paulina Kunka,
Wiktoria Eliaszewicz,
Weronika Klessa

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu !

WIRTUALNY FESTIWAL #TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

21 listopada 2019 r cztery zespołu z naszej szkoły wzięły udział w Wirtualnym Festiwalu #Tydzień Edukacji Globalnej z CEO.
Wirtualny Festiwal jest interaktywną formą, w której drużyny z różnych miejscowości z całej Polski uczestniczą we wspólnej zabawie online. Uczniowie zmierzyli się z 6 zadaniami, które zwracają uwagę na kluczowe wyzwania globalne współczesnego świata, takie jak zmiana klimatu, migracje i równość płci.
Wszystkie zespoły z naszej szkoły ukończyły rozwiązywanie zadań i otrzymały dyplomy.
Serdecznie gratulujemy!

logo dobry start 1