Klasy 1-3

POIDEŁKO DLA UCZNIÓW

Miło nam poinformować, że zespół uczniów klas 3 z naszej szkoły zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Woda źródłem życia, czyli z PWiK'iem o wodzie, ściekach i zielonej energii" organizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu Sp. z o.o. Nagrodą jest poidełko, które będzie służyć uczniom w upalne i nie tylko dnie.

Dyplom >>>

PODSUMOWANIE KONKURSÓW ZORGANIZOWANYCH PRZEZ MIEJSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

24 maja trzy drużyny uczniów klas drugich wzięły udział w miejskim konkursie "Las bliżej nas" organizowanym przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Konkurs był podsumowaniem warsztatów przyrodniczych, które odbyły się w szkółce leśnej w Osieczowie. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 10 czerwca w CIK "Orzeł" okazało się, że wszystkie trzy drużyny odniosły sukces i zostały nagrodzone. Oto składy grup i ich osiągnięcia:
II miejsce - klasa IIb: Karolina Anduła, Martyna Rzeźwicka, Dawid Zmitrukiewicz,
III miejsce - klasa IIc: Tymoteusz Palczewski, Małgorzata Sieczejko, Karol Witczak,
wyróżnienie - klasa IIa: Kornelia Jarmasz, Aleksandra Kozik, Iga Zając.

Podczas tej samej gali podsumowano również całoroczny konkurs "Na baterie też jest sposób". Klasa Ia z naszej szkoły zebrała 565 kg baterii do utylizacji i tym samym zdobyła III miejsce. Nagrodą była specjalnie zorganizowana projekcja filmu dla dzieci w sali kina Forum.
Gratulujemy!

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ”

Miło nam poinformować, że trzy uczennice klas pierwszych NINA ORŁOŚ klasa 1a, AURELIA SŁUŻYŃSKA klasa 1a i NATASZA GORCZYCA klasa 1c otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym dla klas I – III „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” organizowany przez PSB Mrówka Bolesławiec. Konkurs nawiązywał do tegorocznej kampanii Bezpieczna droga do szkoły 2018. We wrześniu przedstawiciele komendy policji przeprowadzili w szkole prelekcje. Dodatkową atrakcją zajęć w szkole była obecność samochodu policyjnego oraz maskotki Mrówki. Uczniowie uczestniczący w zajęciach otrzymali odblaskowe opaski na ramię i kolorowanki.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Z radością informujemy o sukcesie uczniów klas młodszych w konkursie plastycznym "Trzej królowie w Bolesławcu":
Katarzyna Kawka z klasy Ic - II miejsce,
Maksymilian Szafrański z klasy IIc - III miejsce.
Gratulujemy!

III MIEJSCE W MIEJSKIM KONKURSIE „WODA ŹRÓDŁO ŻYCIA …”

Udział ucznia klasy 3a, naszej szkoły, Huberta Kędzierskiego, w Miejskim Konkursie "Woda Źródło życia, czyli z PWiK o wodzie, czyli o ściekach i zielonej energii", poprzedzony był eliminacjami szkolnymi i klasowymi.
Już w czasie wycieczki do PWiK Hubert wykazywał duże zainteresowanie tematem i po wycieczce wraz z innymi uczniami klasy trzeciej pogłębiał wiedzę, przeprowadzał doświadczenia - przygotowywał się do eliminacji. Konkurs szkolny wygrał, by dnia 10 października 2018 w BOK MCC wywalczyć III miejsce w Miejskim Konkursie i otrzymać liczne nagrody edukacyjne, które być może przyczynią się do dalszych sukcesów tego ucznia.