Start

PUSZKA DOTARŁA DO MRUCZKA...

Cieszymy się, że kolejna edycja akcji charytatywnej pt. „Puszka dla Mruczka”, która trwała zaledwie dwa tygodnie (1 – 12 marca 2020), zakończyła się sukcesem. Choć planowaliśmy zbieranie darów dla bezdomnych kotków do końca marca (czyli cały miesiąc), to pandemia oraz związana z nią kwarantanna, skróciły ten okres do dwóch tygodni. Mimo to, nasze wspaniałe dzieci z klas 1- 8, a także ich rodzice kolejny raz udowodnili, że mają wielkie i wrażliwe serca. Efektem tego było zgromadzenie imponującej ilości karmy, żwirku, kojców, kocyków i innych kocich akcesoriów. Każdego roku dary były dostarczane przez całą klasę podczas pieszej wyprawy, jednak w tym szczególnym czasie akcja przekazania musiała odbyć się w pojedynkę i przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Na miejscu czekali już reprezentanci kociej społeczności - czarny Kubuś i jego koleżanka, Bambinka. Zwierzątka nie odstępowały nas na krok, a podczas losowania brały w nim czynny udział.
Zgodnie z obietnicą, Pani Czesława Szandrowska- opiekunka schroniska- wylosowała dwie karteczki z nazwiskami darczyńców. Z klas młodszych nagrodę otrzymuje Emilka Sudół z kl. 2c, natomiast z klas starszych szczęśliwy los należy do Liliany Kozioł z kl. 4a.
Udało nam się przygotować jeszcze kilka nagród, więc organizator akcji także wylosował dodatkowe nazwiska dzieci. Są to:
      z klas 1-3:
Jakub Rajewski z kl. 1c
Małgosia Sieczejko z kl. 3c
Zosia Czerniawska z kl. 2a
      z klas 4-8:
Krzysztof Babijczuk z kl. 8b
Jasmina Markiewicz z kl. 7c
Natalia Jędrak z kl. 8c

Nagrody przekażemy w najbliższym (możliwym) czasie.
Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom w Bolesławcu, gdzie trafiły wszystkie dary, podzieliło się nimi i część transportu trafiła dodatkowo do drugiego schroniska („Bolesławieckich Kotów”). Tym sposobem jeszcze większa liczba potrzebujących zwierząt otrzymała wsparcie.


Wszystkim darczyńcom z głębi serca dziękujemy!

baner vulcan 1

o365

baner vulcan 2

plan lekcjiTELEFON 1

k rys

poczta pracowniczalogo dobry start 1

epuap


bip

Urząd Miasta Bolesławiec

sko logo

 

logo szkolne blogi

 

facebook